Invisalign

Innowacyjne leczenie INVISALGN
Invisalign to innowacyjna metoda leczenia wad zgryzu za pomocą indywidualnie zaprojektowanych, przezroczystych nakładek ortodontycznych, dzięki którym możesz szybko i komfortowo uzyskać wymarzony uśmiech.

Zalety systemu FAQ

Współpracujemy z Dr Andrea Bazzucchi’m!
Dr Andrea Bazzucchi jest członkiem Align Europe – Rady ds. Edukacji Klinicznej, w roku 2005 zdobył tytuł Invisalign® Platinum Provider. Dr Bazzucchi to włoski autor wielu prac naukowych, wykładowca nt. metody Invisalign, był jednym z czołowych prelegentów w czasie Szczytu Invisalign w Las Vegas.
W naszej klinice Dr Bazzucchi nadzoruje leczenie każdego z Pacjentów indywidualnie. Dr Bazzucchi, prowadzi w Rzymie praktykę wyspecjalizowaną w leczeniu multidyscyplinarnym i metodą Invisalign wyleczył już ponad 2000 Pacjentów.

TECHNOLOGIA PRZEZROCZYSTYCH NAKŁADEK

W metodzie Invisalign prostowanie zębów odbywa się za pomocą zestawu indywidualnie zaprojektowanych przezroczystych nakładek, idealnie dopasowanych do zębów Pacjenta. Pacjent otrzymuje zestaw nakładek do domu i samodzielnie je wymienia co 2 tygodnie. Dzięki temu ilość wizyt kontrolnych w gabinecie jest zredukowana do minimum.

Nakładki Invisalign wykonane są z mocnego, termoplastycznego silikonu, opracowanego specjalnie na potrzeby Invisalign. Pozwalają stopniowo, w sposób kontrolowany przesuwać zęby. Delikatne, precyzyjne i niemal niezauważalne dla Pacjenta przesunięcia dokonywane wraz z każdą kolejną założoną nakładką nie powodują bólu, tak często kojarzonego z leczeniem ortodontycznym.

Łatwe zdejmowanie i zakładanie nakładek umożliwia zachowanie pełnej higieny oraz nie wymaga zmiany sposobu odżywiania. Dzięki temu w najbardziej komfortowy sposób odzyskasz piękny uśmiech.

Etapy leczenia Rodzaje wad zgryzu

 

ZALETY METODY INVISALIGN

Opinie pacjentów

DOŁĄCZ DO 3 MILIONÓW ZADOWOLONYCH
PACJENTÓW, KTÓRZY ODKRYLI INVISALIGN

KIEDY MOŻNA ZASTOSOWAĆ INVISALIGN

Zmień swój uśmiech

Ponad 95% pacjentów diagnozowanych przez ortodontów kwalifikuje się na leczenie metodą Invisalign. Leczenie Invisalign jest skuteczne zarówno w delikatnych wadach zgryzu jak i w bardziej skomplikowanych przypadkach. Każdorazowo decyzję o doborze najlepszego rozwiązania podejmuje Pacjent wraz z lekarzem ortodontą.

Niezależnie od problemu, wynik leczenia jest zawsze jeden: prosty, idealny uśmiech! Sprawdź czy Invisalign jest dla Ciebie i odwiedź naszą klinikę już dzisiaj.

GALERIA PRZED I PO

ETAPY LECZENIA INVISALIGN

Diagnostyka przed rozpoczęciem leczenia

Podczas wizyty konsultacyjnej wykonane zostaną zdjęcia RTG, zdjęcia cyfrowe oraz wyciski do modeli diagnostycznych. Na podstawie badania wspólnie z lekarzem ortodontą dobierzecie najlepszą dla Ciebie metodę leczenia. Wybierając metodę leczenia bierzemy pod uwagę, zarówno oczekiwany efekt estetyczny jak i funkcjonowanie zgryzu. Dodatkowo istotny jest także Twój styl życia i plany na przyszłość. Wszystkie te aspekty zostaną omówione podczas pierwszej wizyty.

Wirtualne planowanie leczenia

Jeśli w Twoim przypadku leczenie będzie odbywać się za pomocą systemu Invisalign Certyfikowany Lekarz Invisalign przystąpi do opracowania precyzyjnego, wirtualnego planu leczenia z wykorzystaniem skanera 3D i programu komputerowego ClinCheck. Przeprowadzimy wirtualną symulację prostowania zębów. Na każdej kolejnej wizycie będziesz mógł śledzić efekty leczenia.

Leczenie nakładkami Invisalign

Lekarz przekaże Ci zestaw indywidualnie opracowanych, przezroczystych nakładek, które od tej pory będziesz samodzielnie wymieniać co 1-2 tygodnie. Każdy kolejny założony aligner przesuwa zęby milimetr po milimetrze we właściwe miejsce. Nakładki powinny być założone przez co najmniej 22 godziny na dobę, z przerwami na jedzenie i mycie zębów. Nakładki zaczną korygować zgryz od pierwszego dnia założenia. Na początku stosowania kolejnych nakładek możesz odczuwać dyskomfort wynikający z nacisku na zęby – jest to całkowicie naturalne. Po kilku dniach zwykle dyskomfort ustępuje. A Ty już po kilku miesiącach możesz cieszyć się perfekcyjnym uśmiechem!

Wizyty kontrolne

Dzięki precyzji komputerowego planowania ilość wizyt kontrolnych zredukowana jest do minimum. Wystarczy, że odwiedzisz ortodontę raz na 6-8 tygodni. Dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze. Czas trwania kontroli jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku aparatów stałych. W przypadku Invisalign nie ma konieczności wymiany łuków czy zamków. Czas trwania całego procesu leczenia różni się u każdego Pacjenta i zależy od rodzaju wady zgryzu i stopnia złożoności leczenia.

Retencja - utrzymanie efektów leczenia

Po zakończeniu leczenia ortodontycznego jakąkolwiek metodą konieczne jest stosowanie retainerów (aparatów retencyjnych). Ich zadaniem jest utrzymanie uzyskanych efektów poprzez zapobieganie przesuwaniu się zębów do wyjściowej pozycji po zakończonym leczeniu. W przypadku leczenia Invisalign stosowane są nowoczesne aparaty retencyjne Vivera. Zapobiegają one niekontrolowanemu przesuwaniu się zębów. Są wykonane w tej samej nowoczesnej technologii co nakładki Invisalign, toteż są równie wygodne, niewidoczne i skuteczne.

TY TEŻ MOŻESZ W SZYBKI I DYSKRETNY SPOSÓB UZYSKAĆ WYMARZONY UŚMIECH

Invisalign pomogło już wielu osobom na całym świecie. Każdy z Pacjentów ma inną historię… Jednym leczenie przywróciło wiarę w siebie, zakończyło wstydliwy etap w życiu, innym pomogło znaleźć pracę lub ułożyć relację z bliskimi….
Niezależnie od problemu, wynik leczenia jest zawsze jeden: PROSTY, IDEALNY UŚMIECH!
Sprawdź czy Invisalign jest dla Ciebie! Odwiedź naszą klinikę i skonsultuj się z certyfikowanym lekarzem Invisalign!

ZAPISZ SIĘ

Higiena podczas leczenia

Dzięki łatwemu zdejmowaniu i zakładaniu nakładek utrzymanie prawidłowej higieny niczym nie różni się od dotychczasowych używanych przez Ciebie metod. Bardzo ważne jest dokładne szczotkowanie zębów po każdym posiłku, przed założeniem aparatu. Istotne jest stosowanie płukanek i nici dentystycznych oraz regularne wizyty u higienistki stomatologicznej, połączone z usuwaniem kamienia i osadu.

Jeśli chodzi o higienę nakładek – alignery najlepiej czyścić szczoteczką i płukać w letniej wodzie, a także przy pomocy specjalnych tabletek dedykowanych do czyszczenia aparatów Invisalign.

INVISALIGN DLA MŁODZIEŻY

Specjalny system Invisalign TEEN

Wygoda i dyskrecja leczenia Invisalign sprawia, że jest to doskonała alternatywa dla aparatów stałych w przypadku leczenia nastoletnich Pacjentów. Styl życia młodych ludzi i ich dbałość o wygląd sprawia, że metalowe zamki i druty na zębach są nie do zaakceptowania. Metoda leczenia wad zgryzu Invisalign Teen została opracowana we współpracy z młodzieżą, rodzicami i wysoko cenionymi ortodontami. Dzięki temu doskonale odpowiada potrzebom młodych, aktywnych ludzi. Aparaty są niewidoczne, wygodne i zdejmowalne.

Zatroszcz się o piękny uśmiech swojej Pociechy w sposób najlepszy z możliwych. Wybierzcie Invisalign.

Udogodnienia

Alignery Invisalign Teen są wykonane w tej samej technologii co Inivisalign, jednak posiadają kilka dodatkowych właściwości, które są korzystne dla młodych Pacjentów:

  • kolorowe wskaźniki zużycia łuku, co zapewnia większą kontrolę postępów leczenia,
  • specjalną budowę, która równoważy wyrzynanie się kłów, drugich zębów przedtrzonowych i trzonowych,
  • 6 dodatkowych łuków na wypadek zgubienia podstawowych alignerów